З якого ви міста?

КиївХарків
 • Пн - Пт 9.00 - 18.00 | Сб 9.00 - 14.00
 • м. Харьков, ул. Шатілова дача 4
 • (073) 331-34-34

Регулировка клапанов

Регулювання клапанів у Харкові

Вартість регулювання зазорів клапанів

Назва послугиЦіна
Регулювання клапаніввід 1300 грн

Інші послуги сервіса

Регулювання клапанів авто

Впуск палива і випуск відпрацьованих газів – цикл, що повторюється, у функціонуванні основних систем автомобіля. Найвищий показник його ККД можливий лише за умови, що всі елементи працюють нормально та між комплектуючими дотримані відстані, передбачені виробником. Якщо з’являється стукіт та інші сторонні звуки, помітно знижується потужність, можливо, знадобиться регулювання клапанів в умовах СТО. При надто маленькій дистанції – пригоряють сідла, при великому – падає тяга та з’являється металевий шум. У будь-якому випадку така проблема потребує оперативного вирішення.

Точнісінько встановити та усунути причину неполадок допоможуть майстри автосервісу Елькарс. При зверненні в сервіс проводиться діагностика, регулювання теплових проміжків клапанів та інші процедури, які можуть знадобитися для усунення несправності.

Як часто проводиться регулювання клапанів

За технічними регламентами регулювати просвіти слід через кожні 20000 – 60000 км, що залежить від типу ДВЗ, якості паливно-мастильних матеріалів, умов експлуатації та інших факторів. На те, що час відрегулювати параметри, вказують такі ознаки:

 • підвищене споживання ПММ;
 • погіршення потужності;
 • складності під час запуску;
 • зниження компресії;
 • сторонні звуки, стукіт.

При появі таких симптомів запрошуємо на діагностику та регулювання клапанів в наш автосервіс преміум класу, який знаходиться в центрі міста. Таке обслуговування буде потрібне, якщо на автотранспортному засобі встановлено ГБО і водій практикує досить агресивну їзду. Не варто нехтувати своєчасним техобслуговуванням, щоб не зіткнутися з серйознішими проблемами. Тим більше, що захід, включаючи обстеження та виміри, займає один день. Якщо машина приїде в сервіс вранці, надвечір її можна буде забрати.

Яким моторам і коли потрібне регулювання клапанів

Послуга необхідна ДВЗ, до комплектації яких не входять гідрокомпенсатори – елементи, що самостійно регулюють параметри та підтримують їхню нормативну величину.

Якщо такого компонента немає, то відповідні роботи потрібно проводити згідно з інструкцією, у разі характерних ознак або в рамках періодичного ТО.

Види регулювання теплових зазорів клапанів

Основні типи регулювання клапанів на СТО:

 • Автоматичний. Відбувається у вигляді гідрокомпенсаторів. Нормативний розмір теплового проміжку підтримується за рахунок тиску масла. Такий пристрій не підлягає налаштуванню і якщо він не вийшов з ладу, то необхідна дистанція дотримуватиметься.
 • Гвинтовий. Зручний і простий спосіб, при якому використовуються гвинти. При цьому не розбирається блок циліндрів, не потрібні додаткові запчастини або спецінструмент. У процесі процедури виконується заміна прокладок.
 • З використанням шайб або стаканчиків. Такий спосіб є поширеним, але при цьому він пов’язаний із певними складнощами. Проблема у тому, що у місце старого встановлюють новий штовхач з іншими габаритами. При цьому знімається розподільний вал і підбирається компонент необхідного розміру. Причому їхнє число може бути від 8 до 24 і більше.

При розрахунку вартості регулювання клапанів враховується, у тому числі і технологія, що застосовується.

Регулювання теплових зазорів клапанів

Розмір просвіту становить приблизно від 0,1 до 0,4 мм. Для її вимірювання використовується щуп – спеціальний інструмент, який забезпечує максимальну точність вимірів.

Процедура представляє установку передбаченої заводом виробником відстані між розподільним валом і торцевою частиною ніжки. Роботи виконуються, коли двигун повністю охолонув. В окремих випадках рекомендується прогрівання ГБЦ.

Для максимальної ефективності налаштування повинні дотримуватись усіх вимог та рекомендацій, зазначених у технічній документації. Обов’язково замінюються прокладки та ущільнювачі.

Для оптимізації ціни регулювання клапанів і витрат часу її виконання може застосовуватися наступний метод. Якщо відстань необхідно зменшити, встановлюються нові деталі. Для збільшення – проводиться шліфування старого штовхача та доведення його розміру до потрібних параметрів. Також елементи можна міняти місцями. У більшості випадків такий підхід дозволяє якісно налаштовувати параметри і не купувати зайвих комплектуючих.

Заміна мастильних ковпачків без зняття ГБЦ

Ковпачки захищають камеру згоряння від попадання до неї різного забруднення та зайвого мастила. Якщо вони стали непридатними, їх потрібно замінити, щоб уникнути утворення нагару на вузлах силової установки та надмірної витрати масла. У середньому, робочий ресурс ковпаків становить 100 тисяч кілометрів. Якщо техніка простоювала, перед експлуатацією слід встановити нові деталі, оскільки старі – розсихаються протягом цього часу.

Визначити, що потрібна заміна, можна за густим вихлопом синього або білого кольору, появою сажі на свічках, перевитратою мастильних матеріалів. Не варто ігнорувати такі симптоми, інакше, на компонентах ДВЗ накопичуватиметься нагар і тоді вже не обійтися без капітального ремонту.

Заміна ковпачків без демонтажу головки блоку циліндрів провадиться в такому порядку:

 • після охолодження знімається кришка ГРМ;
 • на колінвалі та розподільному валі ставляться позначки;
 • послаблюється привід та демонтується розподільний вал;
 • розсухарюються штовхаючі пружини;
 • зношений ковпак знімається пасатижами зі штока;
 • шток та внутрішня частина ковпачка ретельно змащуються;
 • сальник монтується в оправу і насаджується на шток, легкими ударами запресовується до упору;
 • на ковпаки надягають пружини і засушують.

Період регулювання теплових зазорів клапанів

Частота залежить від марки та моделі авто, типу двигуна – бензиновий або дизельний, особливостей системи газорозподілу. Орієнтуватися можна на зразкові інтервали, які становлять:

 • для гвинтового способу – від 10 до 40 тисяч км;
 • за допомогою шайби/штовхача – від 20 до 100 тисяч км.

Якщо машина працює на зрідженому газі, температура горіння якого вища, ніж у бензину, частота регулювальних робіт має збільшитися вдвічі. Це дозволить уникнути таких проблем як деформація тарілки, зменшення просвіту та прогорання деталей.

Перевірка та регулювання зазорів клапанів в “Elcars”

У нашому автосервісі можна пройти перевірку стану систем та агрегатів на сучасному обладнанні, отримати докладні рекомендації щодо ремонту, відновлення, встановлення комплектуючих.

Тут можна виставити зазори за прозорою ціною, і отримати професійну консультацію з питань експлуатації конкретної марки авто. Для запису – надішліть онлайн-заявку або зателефонуйте менеджерам, погодьте зручний день та час.

У нас завжди є в наявності оригінальні запасні частини та вузли, тому, якщо потрібно їх замінити, чекати довго не доведеться. На виконані роботи надається офіційна гарантія. На час обслуговування, від 1 до 5 годин, на замовлення клієнта, надається безкоштовний трансфер по місту.

Онлайн запис на сервіс